امنیت ios 10

ios 10

تقریبا در میان سیلی از ویژگی های جدید در نسخه های آینده iOS اپل، این شرکت در مورد حفظ حریم خصوصی تبلیغاتی انجام داده است.

“همه کارهای بزرگ در iOS 10 بی معنی خواهند بود، اگر آنها حریم خصوصی شما را به خطر اندازند” کریگ فدریگی، معاون رئيس ارشد مهندسی نرم افزار اپل به شرکت کنندگان در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی این شرکت در سان فرانسیسکو گفته است.

او گفت: “ما معتقدیم که شما باید ویژگی های عالی و حفظ حریم خصوصی عالی داشته باشید”. “شما خواستار این موضوع هستید، و ما هستیم تا آنها را برای شما فراهم کنیم.”

اپل رمزنگاری end-to-end را به طور پیش فرض در برنامه هایی مانند FaceTime، پیام ها و HomeKit ارائه می دهد، و با داده های باقی مانده تحت کنترل کاربر، خرد کردن داده ها را در سطح دستگاه انجام می دهد.

مادامی که اطلاعاتی درباره داده های مورد استفاده مشتریان خود  جمع آوری می کند، از تکنولوژی به نام “differential privacy.” استفاده می کند.

فدریگی توضیح داد: “differential privacy یک موضوع پژوهشی در حوزه آمار و تجزیه و تحلیل داده است که از هش کردن، نمونه برداری و تزریق نویز برای آموزش هوش مصنوعی اش استفاده کرده است در حالی که اطلاعات فردی کاربر را  به طور کامل خصوصی و شخصی نگه می دارد”.

علیرغم منافع بالقوه آن، differential privacy خالی از جنجال نیست.

متیو گرین، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه جانز هاپکینز اشاره کرد: ” اپل واقعا در حال انجام چه کاری است – آنها تلاش می کنند تا همه چیز راخیلی خصوصی تر کنند. اما اگر آنها قصد جمع آوری بسیاری از داده ها را داشته باشند، خوب است که بدانیم  آنها قصد دارند با داده ها چه کار کنند که نمی دانیم “.

“ما خیلی در مورد آنچه که اپل در حال انجام آن است نمی دانیم. به نظر می رسد در حال انجام کاری هایی است بسیار بسیار شبیه به آنچه که گوگل در حال انجام آنهاست”. “امیدوارم، آنها جزئیات بیشتری را منتشر کنند چون انتشار iOS 10 نزدیک است، اما در حال حاضر راه هایی برای اشتباه و راه هایی برای درست کردن اشتباه وجود دارد، و ما فقط نمی دانید که اپل چگونه در حال انجام آن است. ”

Differential Privacy گوگل

گوگل از differential privacy در پروژه RAPPOR  خود (Randomized Aggregatable Privacy-Preserving Ordinal Response) پس از سقوط ۲۰۱۴   استفاده کرده بود.

Úlfar Erlingsson مدیر تکنولوژی گوگل برای تحقیقات امنیتی اشاره می کند: ” ایجاد مفهوم پاسخ تصادفی،  RAPPOR را قادر به یادگیری آماری در مورد رفتار کاربران نرم افزار می سازد در حالی که حریم خصوصی مشتری را نیز تضمین میکند ،” .

“تضمین Differential privacy ، که به طور گسترده به عنوان قوی ترین شکل از حریم خصوصی پذیرفته شده است، با وجود تحقیقات زیاد در دانشگاهها، تقریبا هرگز در عمل استفاده نشده است،”. او ادامه داد:   RAPPOR ” یک روش عملی برای دستیابی به این تضمین معرفی می کند.”

با توجه به گفته های جوزف لورنزو هال، تکنولوژیست ارشد در مرکز دموکراسی و فناوری، Differential privacy ریشه در روش های بررسی توسعه ارائه شده در  سال۱۹۶۰ برای دریافت پاسخ صادقانه به پرسش­های حساس دارد.

قسمت حفظ حریم خصوصی در نام تجاری اپل

آیا اپل به وعده خود درباره differentiatial privacy  عمل خواهد کرد؟

Ben Desjardins ، مدیر راه حل های امنیتی در  Radware پرسید: “به نظر من، سوال این است که چگونه به طور کارا حریم خصوصی را بهبود ببخشیم؟”

“اگر differentiatial privacy اثبات نشده باشد، استفاده از آن به عنوان یک ابزار اصلی حفاظت از حریم خصوصی می تواند خطراتی را ایجاد کند”.

باب ارتل، مدیر ارشد مدیریت محصول Accellion، گفت: خیلی زود خواهیم گفت که آیا differential privacy روش اپل، آنگونه که کارش راپیش بینی کرده بود، موفق می شوند.

“با این حال موارد اشاره شده به معنای انتقادات سخت در برابر اپل و این تکنولوژی تازه هستند”

“چیزی که ما میدانیم این است که اپل  مسلما درباره  حفظ حریم خصوصی مصرف کننده ، بزرگنمایی کرده است” ارتل ادامه داد. “بنابراین، من فکر نمی کنم آنها قصد داشته باشند تا اعتماد به خودشان را در میان بیش از ۱ میلیارد نفرکه  با استفاده از دستگاه های خود از این تکنولوژی استفاده می کنند تضعیف کنند.” او افزود. “حریم خصوصی به نام تجاری اپل تبدیل شده است ، و من مطمئن شرکت اقدامات برای سازگاری با هسته اصلی انجام خواهد داد.”

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “امنیت ios 10”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را در کادر زیر بنویسید *

به ما بپیوندید